Autentificare

Domenii

Despre proiect 

 

 

Pentru detalii despre:

 

Grupul ţintă al proiectului este format din  2675  elevi din Învăţământul Profesional şi Tehnic din judeţul  Prahova şi Municipiul Bucureşti  în următoarele domenii de calificare: agricultură, comerţ, economic, industrie alimentară, turism şi alimentaţie.

 

Instituţii implicate în proiect:

 
Nr.crt. Instituţia de învăţământ Localitatea
1

Grup Şcolar "Şerban Vodă" Slănic 

Slănic
2

Grupul Şcolar Cioranii de Jos

Cioranii de Jos
3 Colegiul Tehnic "Lazar Edeleanu" Ploieşti Ploiesti
4

Colegiul Tehnic "Constantin Istrati" Câmpina

Câmpina
5

Grup Şcolar Industrial Energetic Câmpina

Câmpina
6

Grupul Şcolar Forestier Câmpina

Câmpina
7

Grupul Şcolar Măneciu

Măneciu
8

Grup Şcolar "Constantin Cantacuzino" Băicoi

Băicoi
9

Grup Şcolar "Ion Kalinderu" Buşteni

Buşteni
9

Grup Şcolar "Ion Kalinderu" Buşteni

Buşteni
10

Colegiul "Mihail Cantacuzino" Sinaia

Sinaia
11

Grup Şcolar Filipeştii de Pădure

Filipeştii de Pădure
12

Grupul Scolar Agromontan "Romeo Constantinescu" Vălenii de Munte

Vălenii de Munte
13

Colegiul Economic "Virgil Madgearu" Ploieşti

Ploieşti
14

Grupul Scolar Administrativ si de Servicii "Victor Slăvescu" Ploieşti

Ploieşti
15 Grup Şcolar Agricol Bărcăneşti Bărcăneşti
16

Grupul Şcolar "Tase Dumitrescu" Mizil

Mizil
17

Colegiul Agricol ''Gheorghe Ionescu-Siseşti" Valea Călugarească

Valea Călugărească
18

Grupul Scolar de Servicii "Sfântul Apostol Andrei"

Ploieşti
19

Şcoala de Arte şi Meserii  "Ing. Gheorghe Pănculescu " Vălenii de Munte

Vălenii de Munte
20 Şcoala Superioară Comercială "Nicolae Kretzulescu" Bucureşti
21 Colegiul Economic "Virgil Madgearu"  Bucureşti Bucureşti
22 Colegiul Economic "Viilor" Bucureşti
23 Colegiul Economic  "A.D. Xenopol" Bucureşti
24 Colegiul Economic "Hermes" Bucureşti
25 Liceul Economic " Cotin C. Kiritescu" Bucureşti
26 Grup Şcolar Economic Administrativ "Mircea Vulcănescu" Bucureşti
27 Colegiul Agricol "Viaceslav Harnaj" Bucureşti
28 Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară "Dumitru Motoc" Bucureşti
29 Colegiul Tehnic "Dragomir Hurmuzescu" Bucureşti
30 Colegiul Tehnic "Grigore Cerchez" Bucureşti
31 Colegiul Tehnic de Poştă şi Telecomunicaţii " Gheorghe Airinei" Bucureşti
32 Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu" Bucureşti
33 Grup Şcolar Industrial "Petre Poni" Bucureşti